Seo nedir?- Seo neden yapılır?

İngilizce Search Engine Optimizer kelimelerin baş harflerinden oluşan ( wmwebtr ödüllü seo yarışması ) SEO, arama motorları ( Google, Yahoo, Live...) optimizasyonu (iyileştirmesi) yapan kişiye verilen isimdir. ( Google Arama Motoru Doktoru olarak çeviriyor. Arama Motoru Uzmanı olarak çevirmek  daha mantıklı sanırım ).  Seo yöntemleri hakkında internet üzerinden yeteri kadar sağlıklı bilgi edinmek gerçekten zor, çünkü bilgi ve deneyimin çok değerli olduğu arama motoru sıralaması yarışlardan kimse kendine rakip yaratmak istemiyor maalesef.
Seo Size Ne Kazandırır ?
1 ) Nitelikli ve limitsiz ziyaretçi kazandırır. Ziyaretçiler ağarlıklı olarak arama sonuçları ile geldikleri için o malı veya hizmeti gerçekten talep eden kişilerden oluşur.  İyileştirmesi yapılan sitenin iş alanına göre günde yüzlerce - binlerce - on binlerce ziyaretçi kazanılabilir.
2 ) Firmanıza prestij kazandırır. Genel kanaat, arama motorlarında ön sıralarda olan firmaların iş hacimlerinin yüksek olduğu ve o işin uzmanı oldukları yönündedir.
3 ) Firmanızı geliştirir.  Dünya bilgiye dayalı ekonomik bir düzen yolunda ilerliyor. İşletmelerin kârlılıkları ve rekâbet güçleri bilgi teknolojilerini ne kadar  kullandıkları ile doğru orantılı olarak değişiyor
4 ) İş alanınızdaki gelişmelerden ilk sizin haberiniz olur. Sektörünüze üretim yapan  yapan yerli ve yabancı kişi veya firmalar doğal olarak öncelikle ilk sayfada ki ( wmwebtr ödüllü seo yarışması ) firmalar ile görüşürler ve tekliflerini ilk olarak onlara sunarlar.
5 ) İyi bir reklam olanağı sağlar. Arama Motorlarının ön sıralarında olan firmaların web siteleri daha fazla tıklanır. Firmanız daha bilinir hale gelir markalaşmak için iyi bir adımdır.
5 ) Seo, ( wmwebtr ödüllü seo yarışması ) arama motoru sıralamasından ibaret değildir. Tutulan istatistikler ile arama / ürün verimlilikleri, müşteri tercih ve eğilimleri hakkında güvenilir bilgi edinmenizi sağlar. Uzun vade planlama için veri tabanı oluşturur.
 
İnsanlar bildikleri adresleri bile artık Google'dan arıyorlar. Adres çubuğunu ne kadar ne sıklıkla kullanıyorsunuz? Yerinizde sayıyorsanız geri kalıyorsunuz demektir,

Google Seo Seçerken Bilinmesi Gerekenler
Hiç kimse size Google'da birinci sırayı garanti edemez.
Gizli - Görünmez Yazılar ve linkler, gölge domainler vb Seo Ahlakına uymayan yöntemler kullanan Seo'lar kısa sürede başarı sağlayabilseler de, uzun vadede Google veya başka bir Seo tarafından fark edilirse sitenizin indeksten tamamen silinmesine neden olurlar.
AYRINTILI BİLGİ : http://www.google.com/webmasters/seo.html

Arama Sonuçlarındaki Sahtekarlıklara Karşı

Ülkemizde en çok kullanılan arama motoru ( wmwebtr ödüllü seo yarışması )sahtekarlıkları gizli, tekrarlanan yazılar ( özellikle çiçek, nakliye ve emlak sektörlerinde), içerik ile alakasız arama kelimeleri, yeniden yönlendirmeler.Siteleriniz de bu ve benzeri spam içerik var ise arama sonuçlarından silinmeden önce bunları temizlemenizi öneririz.

Spam içerikli bir site ile karşılaştığınızda http://www.google.com/contact/spamreport.html  Google arama sonuçlarının kalitesini korumasına sizde yardımcı olun.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !