Rank Hangi faktörleri etkiler?

wmwebtr ödüllü seo yarışması sitesi Rank hakkında birkaç bilgi.

 

Pageranki Hangi Faktörler Etkiler?
a.Sitenizin İçeriği
b.Title (sitenizin başlığı)
c.Meta Keywords (anahtar kelimeler)
d.Meta De******ion (site açıklaması)

Temel olarak Googlenin baz aldığı unsurlar bunlardır tabi bunların yanında sitenizin genel Tasarımındaki kodlama yapısı gibi faktörlerininde etkisi vardır.Biz sadece
temel ve en önemli olan unsurları inceleyeceğiz.

Yukarıda bahsettiğimiz unsurları tek tek ele alalım.

 

wmwebtr ödüllü seo yarışması rank hakkındaki açıklamalar.

 

a.SİTE İÇERİĞİ

Çok fazla açıklama yapılması gereken bir unsur değil çünkü sanırım herkes bahsettiğimiz unsurun ne olduğunu biliyor.
Özetlemek gerekirse;
Sitenizde yer alan içeriklerin diğer websitelerindeki içeriklerle birebir aynı (kopya) olmaması daima sizin yararınıza olacaktır.
Kendinize özgü yazılarınız yada içerikleriniz ile googlede daha popüler olmanız mümkün.

b.TİTLE (Sitenizin Başlığı)

Sitenizin içeriği ile kullanacağınız site başlığınız orantılı olmak zorundadır.Yani diyelim siteniz eğlence-mizah içerikli olsun.Bu durumda kullanacağınız Site başlığıda buna bağlı olarak
"Eglence ve Mizah Portalı" gibi bir başlık alabilir.Tabi bunu türetip alternatifler yaratmak sizlerin yaratıcılığınıza bağlıdır.

c.META KEYWORDS (anahtar kelimeler)

Adındanda anlaşılacağı gibi bu kelimeler siteniz için bir anahtar konumundadır.Daha Türkçesi sitenizi tanıtan sihirli kelimelerdir diyebiliriz.
Peki bunları nasıl seçeceğiz? Aslında bir üstteki Title açıklamamızı iyi kavramış arkadaşlar için bunu anlamak çok daha basit olacaktırki kısaca sitenizin içeriğinde en çok kullanılan yada sitenizin içeriği ile biebir örtüşen kelimeler kullanmaktır
Yine üstteki örnekteki gibi siteniz eğlence ve mizah ağırlıklı bir içeriğe sahip ise meta keywords (anahtar kelimeler) yine eğlence,mizah,komedi,gırgır,şamata gibi kelimelerden oluşmalıdır.Buradaki önemli bir nokta ise anahtar kelime sçeiminizi yaparken en dğru kelimeleri seçin ve beliryeceğiniz kelime sayısı çok fazla olmasın.Belirli bir rakam vermek gerekirse kelimelerin toplam karakter sayıları 200-400 karakteri geçmemeli.

d.META DESCRİPTİON (Site Açıklaması)

Meta De******ion (site açıklaması) da meta kelimeler kadar ciddi öneme sahiptirler.Arama Botları sitenize geldiğinde sitenizin açıklaması konumunda bulunan meta açıklamaları (site açıklamasını) ön belleğe alır.
Kısaca Meta De******ion sitenizin kimlik kartı gibidir.Site çaıklamanızı yazarken mümkün olduğu kadar kısa ama özetleyici bir açıklama seçin Ve açıklamanız 200 karakteri geçmemelidir.
Bunların dışında önemli olan bir diğer hususta sitenizin kodlamasındaki fazlalık kodlardır yada yarım kalmış kapatılmamış kodlardırki bunların en belirgin örnekleri tablo kodlarıdır.
Bizim farkedemediğimiz hataları tarayıcılar farkeder ve bu hataları düzeltmeye çalışırlar düzeltemedikleri durumlarda ekranın sol alt köşesinde Hata yazısını görebilirsiniz.İşte bu hatalar sitenizin açılma hızını düşürür ve dolayısıyla
hızlı erişime sahip websiteleri ile açılma hızı düşük websiteleri sıralamalarda belirli kritelerden sonra birbirlerinden ayrılırlar.Kısaca kodlama yapısı ve sitenizin hızıda bu konuda önemli olan noktalardan biridir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !