Adsense ban sebepleri

wmwebtr ödüllü seo yarışması

Adsense başvurunuzu tamamladınız ve hesabınızı aktif hale getirdiniz.

Bundan sonra aynı Adsense hesabınızı ve HTML kodunuzu her sayfanız için ayrı ayrı oluşturarak bütün sitelerinizde kullanabilirsiniz. Fakat bu, legal bir site ile başvurunuzu tamamlayıp, Adsense kodunuzu illegal sitelerde kullanabileceğiniz anlamına gelmiyor. Adsense reklamı içeren sayfalar belli periyotlarda Google robotları tarafından alınıyor ve "insan" denetçiler tarafından denetleniyor. Adsense sözleşmesine aykırı durumlarda uyarı e-mail'i gönderilebileceği gibi, wmwebtr ödüllü seo yarışması uyarı olmaksızın hesabınız bir daha açılmamak üzere kapatılabiliyor.

Adsense internet yayıncılığınız boyunca en büyük gelir kaynağınız olabilir. Tahmin edemeyeceğiniz kadar çok paralar kazanabilirsiniz.

Bu yüzden en büyük korkunuz, Adsense hesabınızın kapatılması olmalı. Bunu engellemek için her türlü çabayı sarfetmelisiniz. Çünkü hesabınız bir defa kapatılınca geri dönüşü olmaz. Sayfalarınızda reklamları koyduğunuz bölgeye "Sponsorlar" ya da "Reklamlar" dışında hiçbir başlık atmayın. Sayfa içeriğinde ziyaretçilerinizi reklamları tıklamaya telkin eden ifadeler kullanmayın. Sayfalarınızda belli tür reklamlar görünsün diye anahtar kelime grupları veya wmwebtr ödüllü seo yarışması alakasız metinler vs kullanmayın. Zemin rengiyle aynı renkte yazılmış görünmez yazılar kullanmayın.

Adsense hesabımızın devamlılığı için dikkat etmemiz gerekenlere kaldığımız yerden devam edersek…

Başkalarıyla ortak kullandığınız bir bilgisayardan Adsense hesabınıza girmeyin. Aksi taktirde, aynı bilgisayardan başka biri reklamınızı tesadüfen tıklarsa, sistem sizin kendi reklamınızı tıkladığınızı düşünebilir.

Adsense hesabınıza girdiğinizde, reklam tıklama sayısında olağandışı artışlar tespit ederseniz, hemen Google'a bunu e-mail ile bildirin. Bu durumla ilginiz olmadığını, aşırı tıklamaların geçersiz tıklama olup olmadığının incelenmesini, eğer geçersizlerse hesabınızdan düşülmesini istediğinizi bildirin. Siz bildirmezseniz Google kendinizin yapay tıklama yarattığınızı düşünüp hesabınızı kapatabilir.

Herhangi bir sayfanızda 3'den fazla reklam ünitesi bulundurmayın. Çok az içeriğe sahip ya da içeriği olmayan sayfalara hiç reklam ünitesi koymayın.

Küçük ya da büyük çaplı olsun, kesinlikle hile yapmaya kalkışmayın. Kurallara uymayan sitelerde geçici bir süre bile Adsense reklamı yayınlamayın. Hatırlatma olarak; asla kendi sitenizdeki reklamlara tıklamayın. IP'niz değişse bile kolayca tespit edilirsiniz ve Adsense programından atılırsınız.

Başkalarının sizin reklamlarınıza kötü amaçlarla ardarda defalarca tıklamasından da fazla korkmayın. Google bunu da tespit edip bu tıklamaları hesabınızdan düşecektir. Siz yine de böyle bir durum wmwebtr ödüllü seo yarışması farkederseniz Google'a e-mail ile bildirin yeter.

Bizler Türk olarak, Adsense hesabımızı açık tutmak için diğer ülkelerden daha fazla çaba sarfetmek durumundayız. Adsense hesabı kapatılan ne kadar Türk olduğunu hepimiz biliyor ve duyuyoruz. Bunun sebebini tam olarak bilemesek de, bizim kategorimizde ülkelere, gelişmiş ülkelere oranla daha az musamaha gösterilebileceğini düşünebiliriz.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !